CONTACT

Psikoterapi ne kadar sürer?


Psikoterapinin ne kadar süreceği; kişinin yaşadığı soruna, sorunun şiddetine, kişinin geçmiş deneyimlerine, davranış repertuarına, vb gibi çok sayıda değişkenin belirleyici olduğu ve kesin bir cevap vermenin neredeyse imkansız olduğu bir sorudur. Psikoterapi yaklaşımımda, açık uçlu ve uzun süreli bir çalışmayı önermekteyim. Kalıcı değişimlerin gerçekleşmesi ve hayatınızla bütünleşmesi yavaş ve düzenli bir süreci gerektirmektedir.
Ne sıklıkta devam etmek gerekir?


Psikoterapi sürecinin en verimli halinde işleyebilmesi için en az haftada bir seans önerilir. İhtiyaç durumunda haftada iki veya üç seans da uygulanabilir. Görüşme sıklığının azalması terapinin dışına çıkılmasına ve sürecin sekteye uğramasına neden olmaktadır.
Seans süresi ne kadardır?


Seanslar 45 dakika sürer. Seansa geç kalınması durumunda daha önce belirlenen seans bitiş saati uygulanır.
Seans ücreti nedir?


Seans ücreti 400₺'dır ve her seans için ayrı ödenir. Ödemelerinizi nakit veya kredi kartıyla yapabilirsiniz.
Seans iptal etmem gerektiğinde ne yapmam gerekiyor?


Seansınızın iptalinin telafi edilebilmesi adına, seanstan en az 48 saat öncesinde iptal talebinizin tarafımıza bildirilmesi gerekmektedir. 48 saatten daha az sürede yapılan iptal bildirimlerinde seans ücretinden sorumlu olduğunuzu kabul etmiş olursunuz.
Terapiye nasıl başlayabilirim?


İletişim numaralarımızdan beni veya asistanımı arayarak randevu alabileceğiniz gibi, online randevu talebi oluşturarak da terapiye başlama adımını atabilirsiniz.
Psikoterapiden ne beklemem gerekir?


Psikoterapi uzun süreli bir müdahale yöntemidir. Dolayısıyla acil durumlarda bir veya birkaç seans alarak yaşadığınız sorunlardan kurtulmayı beklemek, terapinin doğasına aykırıdır. Yargılanmadığınız, kendinizden ve yaşadığınız deneyimlerden özgürce bahsedebileceğiniz bir süreç psikoterapiye dair en temel beklenti olabilir.

What's your query about?